Informacje branżowe

 • Węgry: Ekspansja polskich firm z sektora budowlanego

  Polskie firmy korzystają z budowlanego boomu na Węgrzech. Z początkiem ubiegłego roku, Węgrzy obniżyli VAT na nowe mieszkania domy z 27 do 5 proc. Na Węgrzech nastąpił boom budowlany - wzrost wartości zawieranych umów wzrósł aż o 30 proc. rok do roku.

 • Polacy kochają zakupy na kredyt

  Polacy uwielbiają zakupy, nawet jeśli trzeba je sfinansować kredytem, a wyprzedaże są dodatkowym impulsem do buszowania na sklepach zarówno stacjonarnych, jak internetowych.

 • Brexit: Polscy przedsiębiorcy nie kryją obaw

  Brexit budzi niepokój wśród niemal jednej piątej polskich przedsiębiorców. Ponad 17 proc. ankietowanych przedstawicieli naszych firm był przekonana, że wyjście Wlk. Brytanii z UE będzie miało wpływ na ich działalność.

 • Powstaną zespoły zajmujące się regulacją cen wody

  Do końca roku na regionalnych zarządach gospodarki wodnej powstaną nowe zespoły fachowców, którzy będą wykonywali zadania związane z regulacją cen wody - zapowiedział PAP wiceminister środowiska Mariusz Gajda. na skali kraju będą oni opiniowali ok. 2,5 tys. wniosków taryfowych.

Dodany przez Andrzej Stanek | 2017-12-29

Sprzęt do gastronomii i meble do sklepów

Dobre wyposażenie do sklepów to odpowiednia zachęta dla klientów.

W przypadku sklepów samoobsługowych takie wyposażenie odgrywa bardzo ważną rolę. Klienci nie muszą zbyt długo szukać towaru, który wyeksponowany przez odpowiednie meble sklepowe jest łatwo dostępny. Meble sklepowe to głównie regały i kosze, te elementy wyposażenia są ładne i bardzo estetyczne i wykonane z dobrego materiału. Na ogół są one wykonane z metalu, odporne na rdzę i malowane proszkowo na kolor biały lub szary. 
Meble sklepowe dostępne tutaj są różnego rodzaju, wszystko zależy od asortymentu sprzedawanego w danym sklepie. Inne wyposażenie ma sklep zoologiczny, inne sklep spożywczy a jeszcze inne meble są w sklepie odzieżowym. Producenci starając się wyjść na przeciw swoim klientom proponują meble na wymiar i pod specjalne indywidualne zamówienia. Wtedy od razu wiadomo, że meble będą dopasowane idealnie do przestrzeni przyszłego sklepu. Meble sklepowe to lady, regały, gondole, kosze czy różnego rodzaju półki. Wszystkie te meble służą wygodzie osób pracujących w takim sklepie oraz wygodzie klientów. 
Towary powinny być bardzo dobrze wyeksponowane, dlatego istotne w sklepach są półki, wystawy, manekiny. Jeszcze inaczej wyposaża się punkty gastronomiczne, tutaj istotną rolę pełni odpowiedni sprzęt, który pozwoli na przygotowywanie i przechowywanie przeróżnych produktów. Dystrybutor urządzeń gastronomicznych w Polsce jest nie jeden, w każdym rejonie naszego kraju znajdują się odpowiednie hurtownie sprzętów do gastronomii. Profesjonalny sprzęt gastronomiczny musi stać w odpowiedniej kuchni, dlatego ważne jest zaprojektowanie przyszłej przestrzeni kuchennej.

Okiem reportera

restauracja
gastronomia
jedzenie