Informacje branżowe

 • Węgry: Ekspansja polskich firm z sektora budowlanego

  Polskie firmy korzystają z budowlanego boomu na Węgrzech. Z początkiem ubiegłego roku, Węgrzy obniżyli VAT na nowe mieszkania domy z 27 do 5 proc. Na Węgrzech nastąpił boom budowlany - wzrost wartości zawieranych umów wzrósł aż o 30 proc. rok do roku.

 • Polacy kochają zakupy na kredyt

  Polacy uwielbiają zakupy, nawet jeśli trzeba je sfinansować kredytem, a wyprzedaże są dodatkowym impulsem do buszowania na sklepach zarówno stacjonarnych, jak internetowych.

 • Brexit: Polscy przedsiębiorcy nie kryją obaw

  Brexit budzi niepokój wśród niemal jednej piątej polskich przedsiębiorców. Ponad 17 proc. ankietowanych przedstawicieli naszych firm był przekonana, że wyjście Wlk. Brytanii z UE będzie miało wpływ na ich działalność.

 • Powstaną zespoły zajmujące się regulacją cen wody

  Do końca roku na regionalnych zarządach gospodarki wodnej powstaną nowe zespoły fachowców, którzy będą wykonywali zadania związane z regulacją cen wody - zapowiedział PAP wiceminister środowiska Mariusz Gajda. na skali kraju będą oni opiniowali ok. 2,5 tys. wniosków taryfowych.

Dodany przez Błażej Zuchwały | 2015-03-26

Olej z nasion lnu dla zdrowia i urody

Olej lniany uważany jest przez współczesną naukę za najzdrowszy olej świata.

Zawiera bogactwo witamin, mikroelementów oraz NNKT (niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych). Olej z nasion lnu barwą przypomina miód, jest rzadki i ma orzechowy smak oraz kolor.

Właściwości zdrowotne oleju lnianego

Olej lniany stosowany jest między innymi w celu:
- Odtłuszczania wątroby i organizmu
- Oczyszczania ustroju z toksyn
- Usuwania złogów niekorzystnej frakcji cholesterolowej
- Poprawianiu pracy układu pokarmowego
- Ogólnego odżywiania organizmu
- Wspomagania leczenia stanów zapalnych skóry oraz trądziku

Z oleju lnianego korzysta również dieta budwigowa. Dieta ta zakłada spożywanie białego, chudego twarogu wymieszanego z olejem lnianym, tzw. olejem budwigowym, którego opatentowała dr. Budwig. Dieta taka sprawia, że większość chorób zmniejsza swe nasilenie, skóra zaczyna być czystsza i bardziej gładka, włosy i paznokcie mocniejsze i bardziej błyszczące, a cały organizm odzyskuje naturalne siły i witalność.

Olej z nasion lnu stosowany jest również w niekonwencjonalnej metodzie płukania ust olejem, działa w zasadzie tak samo jak olej słonecznikowy, w ustach następuje przenikanie do niego toksyn, które znajdują się w krwi i limfie przepływającej przez wnętrze jamy ustnej. Metoda ta ma jednak tyle samo przeciwników, co zwolenników.

Więcej o dobroczynnych właściwościach oleju lnianego można poczytać na stronie www.

Okiem reportera

restauracja
catering
żywienie